Grožio terapijos centras

                         HISTOMER

Strijos - kaip su jom kovoti?

 

Kodėl atsiranda strijų?

Jų atsiranda dėl odos pertempimo ir hormoninių pokyčių. Veikiant hormonams, oda gali prarasti elastingumą, jos viršutiniai sluoksniai išplonėja ir galų gale padidėjus krūviui atsiranda vidinių plyšimų, kuriuos vėliau užpildo jungiamasis audinys. Strijos – būna baltos arba violetinės (raudonos).
Jungiamajame audinyje, kuris užpildo vidinius odos įtrūkimus, yra kraujagyslių, strijoms suteikiančių raudoną arba mėlyną spalvą. Bėgant laikui, kraujagyslės ištuštėja ir strijos pasidaro baltos. Strijos sudarytos iš jungiamojo audinio, kuriame nėra pigmento, todėl įdegus jos išlieka baltos ir tampa dar labiau pastebimos įdegusios odos fone.

Kada atsiranda strijų?

Nėštumo metu, paauglystėje, stipriai padidėjus kūno masei, taip pat sergant endokrininėmis ligomis. Strijų gali atsirasti ilgą laiką geriant ar vietiškai vartojant hormonus, steroidus. Strijų gali atsirasti ir dėl genetinių priežasčių.

Ar galima visiškai pašalinti strijas?

Be chirurginės operacijos, kurios metu pašalinama oda su strijomis, visiškai padaryti nepavyks....bet pagerinti  galima!

Labai svarbu kokias ir kiek jų turite, reikia konsultuotis su specialistais, kad rezultatas nenuviltų.

Ką daryti?

 

Masažai turi didelę paklausą tarp norinčių išsigelbėti nuo strijų, celiulito ir sustangrinti odą.

Profesionaliai atliktas vakuuminis masažas labai naudingas – suaktyvinama kraujotaka ,atliekamas limfodrenažas, pagerėja audinių mityba, oda tampa elastingesnė, pranyksta patinimai, tampa mažiau pastebimi odos defektai .

Kad būtų pasiekti akivaizdūs rezultatai, rekomenduojama 10 – 20 rankomis atliekamo masažo ar  6 – 10 vakuuminio masažo procedūrų kursas. Kartais skiriamas gydomasis kursas, kurio metu suderinamos abiejų rūšių procedūros, pavyzdžiui, 10 manualinių ir 6 aparatinės procedūros.

Įvyniojimai į dumblius ne tik padeda numesti svorio – jie drėkina odą ir aprūpina ją mineralinėmis medžiagomis. Odos tonusas padidėja, o strijos susitraukia. Vidutiniškai rekomenduojama 7 vakuuminio masažo ir 3-5  įvyniojimo į dumblius procedūrų.

Praktika rodo, kad daugiau nei 20 seansų moterys neištveria – pavargsta ir fiziškai, ir morališkai.

Injekcijos

Pakankamai efektyvus ir populiarus strijų gydymo metodas yra mezoterapija. Procedūros esmė – specialaus preparato suleidimas į pakenktas zonas ,kuris stimuliuoja kraujotaką ir medžiagų apykaitos procesus ,sutvirtina struktūrinius odos baltymus (kolageną, elastiną), pašalina patinimus, pasižymi venas tonizuojančiu efektu. Taigi oda atgauna normalią struktūrą, pagerėja audinių medžiagų apykaita, o strijos išsilygina .

Sonoforezė

Efektyvus gydymas ultragarsu – veiklių medžiagų įvedimas ultragarsu stimuliuoja odos atsinaujinimą, stangrumą, elastingumą.

Pilingas
Strijas galima išbalinti, padaryti mažiau pastebimas į pagalbą pasitelkus AHA rūgščių pilingą. Oda pasidaro lygi, švytinti, atjaunėja. Išsilygina strijų reljefas, susitraukia jų kraštai ir sutrumpėja skersmuo. Kartais pilingas kaitaliojamas su mezoterapija.

Abdominoplastika

Ypatingai didelės strijos, randiniai plyšimai šalinami chirurginiu būdu. Dažniausiai pilvo plastikos operacijų griebiamasi, kai strijos jau senos, o taikant kitus metodus nesulaukiama akivaizdžių rezultatų.

Radikalus problemos sprendimo būdas – tai abdominoplastika. Indikacijos operacijai – ne tik susidariusios strijos, bet ir nukaręs pilvas (numetus daug svorio, dėl amžinių pakitimų arba po nėštumo); pilvo raumenų silpnumas ir išsitempimas, dėl ko nusileidžia pilvo ertmės organai; neestetiškai atrodantys randai, likę po buvusių operacijų. Operacija atliekama sukėlus nejautrą ir trunka apie 40 minučių, o jeigu reikia koreguoti ir bambą, tęsiasi 1 valandą ir 20 minučių. Paprastai pjaunama horizontaliai priekinėje pilvo sienoje (Cezario pjūvio zonoje); audinių perteklius žemiau bambos pašalinamas kartu su randiniais odos pakitimais; nėštumo metu išsiskyrę priekinės pilvo sienos raumenys sutraukiami taip, kad jų padėtis ir tonusas būtų normalūs; operacijos pabaigoje siuvama kosmetinėmis siūlėmis, paliekami drenai, dedamas sterilus tvarstis ir užklijuojama pleistru

Atlikus tokią procedūrą pasiekiama gerų rezultatų, tačiau turėkite galvoje, kad po abdominoplastikos ant pilvo lieka randas, kurio dydis priklauso nuo problemos išreikštumo ir operacijos atlikimo būdo. Šiandien klinikose tvirtinama, kad po šios operacijos siuvama intrakutanine siūle ir žymių visiškai nelieka.

Po abdominoplastikos būtina nešioti kompresinius apatinius, reikalingas reabilitacijos kursas. Tai gali būti ir individualiai parinktos skirtingos reabilitacinės programos.

Geriau išvengti negu gydyti

Patirtis rodo, kad efektyviau išvengti, nei kovoti su atsiradusiais įtrūkimais. Todėl:

  • Stenkitės, kad svoris būtų stabilus. Priaugus daug svorio (net jeigu paskui jį ir numesite), tikrai atsiras strijų.
  • Teisingai maitinkitės. Mažiau valgykite saldžių, miltinių ir daug angliavandenių turinčių patiekalų. Į racioną įtraukite daugiau baltymų, iš kurių sintezuojamas kolagenas ir elastinas, taip pat daržovių.
  • Protingai užsiimkite sportu. Krūvį reikia didinti palaipsniui, kad odos augimas atitiktų jos ištempimą.
  • Nenaudokite vaistų nepasitarę su gydytojais.
  • Nėštumo metu imkitės atsargumo priemonių. Nešiokite diržą, spec. pėdkelnės Profilaktikai puikiausiai tiks  limfodrenažinis masažas, kontrastinis dušas, savimasažas su masažuokliu  Reguliarus odos masažas turi ne vieną teigiamą savybę – padeda išvengti celiulito. Nuo trečio nėštumo mėnesio būtina naudoti specialias priemones: gelius, tepalus ar kremus. Priemonių nuo strijų sudėtyje yra reikalingų odai medžiagų ,jų poveikis skatina elastino ir kolageno sintezę. Naudodama tokias priemones, galėsite išvengti strijų atsiradimo.