Grožio terapijos centras

                         HISTOMER

Pigmentinės dėmės - kaip jas įveikti?

 

 

 

Hiperpigmentacija: simptomai ir priežastys

Tokie požymiai, kaip nelygi, neskaisti odos spalva, sausumas , tamsios dėmės-pirmieji odos senėjimo požymiai. Naudoti šviesinančias, balinančias kosmetines priemones, kurios sulėtina melanino gamybą nėra labai efektyvu ,nes tos neveikia į priežastinius faktorius, kurie ir nulemia šio sutrikimo atsiradimą.

Odos spalvos nelygumų, pigmentinių dėmių dažniausiai atsiranda dėl funkcinių pakitimų ląstelėje, kai sutrinka ląstelės kvėpavimo mechanizmas ir sumažėja ląstelės gyvybingumas.

 

Pigmentinės dėmės atsiranda lokaliai sustiprėjus melanogenezei, kuri priklauso nuo daugelio faktorių:

 • genetinio polinkio,
 • per didelio ultravioletinių spindulių kiekio 52-63%,
 • sutrikusio hormoninio fono,
 • uždegimo odoje,
 • sutrikusio nervų reguliacinių mechanizmų,
 • vitaminų B, C geležies ,cinko, vario jonų kiekio organizme pakitimų.

Dėl tiek daug priežastinių faktorių, kurie veikia į melanogenezės mechanizmą, pakitimai galimi bet kuriame jos etape ir galutiniame rezultate susidaro dėmės veido odoje 95%, plaštakų 37%, dekolte10%.

Melanogenezė – daugiapakopė oksidacinė reakcija ,kuri vyksta veikiant tirozinazei ląstelių fermentui, kai amino rūgštis tirozinas sudėtingų biocheminių procesų metu transformuojamas į melaniną ,kuris koncentruojasi specialiose molekulėse-melanocituose. Bręsdami jie pasiekia epidermio paviršinius sluoks nius, transportuoja pigmentą į raginį sluoksnį, kuris atlieka natūralų UV spindulių filtrą.

Odos spalva

Odos spalva priklauso nuo keleto faktorių:

 • paviršinių epidermio sluoksnių spalvos,(priklausančio nuo melanocitų produkuojamo melanino kiekio,
 • melanino pasiskirstymo tolygumo, kuris priklauso nuo melanino melanosomų sudėtyje transporto,  melanocitų  keratinocitams
 • Epidermio storio, kurį nulemia keratinocitų proliferacijos greitis, efektyvus diferencijavimasis ir exfoliacija.
 • Tačiau  dar svarbesnį vaidmenį vaidina oksidacinės reakcijos laipsnis  odos sluoksniuose priklausantis nuo paviršinių dermos kapiliarų būklės.

Dėl vienų ar kitų priežasčių gali susiformuoti nelygi, pilkšva odos spalva, taip vadinama „miesto“ar“stresinė“ oda.

Veikimo mechanizmas

Inovacinė Histomer linija-Lightening formula ne tik sprendžia tokias estetines problemas ,kaip pilkšva ,negyva veido spalva, pigmentinės dėmės ,bet  turi  ir stiprų jauninantį efektą. Šios linijos efektyvumas priklauso nuo ingredientų įeinančių į šių priemonių sudėtį, kurios veikia keliomis kryptimis iš karto. Ne tik šalina melanogenezės sutrikimo pasekmes, bet veikia į priežastinius faktorius.

Klasikiniai balinantys preparatai veikia į du lygius:

 • sutrikdo melanino sintezę melanocituose
 • blokuoja melanino perdavimą keranocitams.

Tuo tarpu nauja linija veikia į pačią svarbiausią pigmentacijos proceso priežastį- giliųjų odos sluoksnių ląstelių kvėpavimo atstatymą.

Po daugybės tyrimų nustatyta, kad pigmentacijos sutrikimai atsiranda dėl sumažėjusios apsauginės odos funkcijos, tuo tarpu, naudojant Lightening formula, atstatoma odos apsauginė funkcija.

Moksliniai tyrimai

Mokslininkai, norėdami atrasti daugelio odos pakitimų ,atsirandančių dėl žmogaus amžiaus, priežastis ilgai tyrinėjo augalų gemalines ląsteles. Dėka tokių bioaktyvių medžiagų kaip Verbaskozidas- augaliniai ekstraktai veikia tiesiogiai į odos ląstelių mitochondrijas ir atstato ląstelinį kvėpavimą. Sutrikus ląstelių kvėpavimui, atsiranda laisvieji radikalai, toksiniai aldehidai, lipoperoksidai, kurie pažeidžia ląstelės DNA ir veda prie odos senėjimo.

Rezultate mokslinių tyrimų, kurie buvo atlikti Ženevoje HISTO-lab laboratorijoje, buvo įrodyta, kad gamtinių polifenolių grupei priklausantis Verbaskozid-Fe2+(-Polikinoid-F ) pastebimai šviesina odą.

Tiesioginis šviesinantis efektas paaiškinamas dėl geležies jonų prisijungimo, kurie būtini tirozinazės darbui-vyksta jos inhibavimas ir taip nutraukiamas melanogenezės procesas. Išreikštas antioksidacinis efektas, saugantis odą nuo UV spindulių, sustiprina subepidermalinių sluoksnių oksigenaciją.

Oda, dėka atsistačiusio ląstelių kvėpavimo, giliųjų odos sluosknių atsinaujinimo, atgauna sveiką odos atspalvį.

 

 

 Histomer Lightening formula privalumai

 • Dėka Verbaskozido ir kitų aktyvių augalinių ingredientų pasižymi ryškiu šviesiančiu efektu,
 • Normalizuoja ląstelių kvėpavimo procesus,
 • Sumažina laisvų radikalų, kitų pašalinių kenksmingų medžiagų kiekį, vedančių prie ląstelės DNA pažeidimo taip kovoja su vidiniais odos senėjimo faktoriais.
 • Atnaujinami net gilieji dermos sluoksniai, vyksta audinių atsistatymas, kas gerina audinių stangrumą, lygina raukšles.

Aktyvūs ingredientai

Balinantys

Pigmentinių dėmių korekcijai ir odos paviršinių epidermio sluoksnio balinimui Histomer Lightening formula naudojami du veikimo mechanizmai:

 • Melanino sintezės slopinimas melanocituose - (Aspergillus ferment)grybelio fermentas ir šaknies (Glycyrrhiza glaba) ekstraktas.
 • Melanino melanosomose transporto blokavimas iš melanocitų keratinocitams vitaminas B3(niacinamidas) ir 1-metilgindantion-2-imidas

Revilitalizacija

 Histomerinės ląstelės Akacijos(Acacia senegal),ąžuolo(Quercus robur),lelijos(Lilium candidum)aprūpina giliuosius odos sluoksnius deguonimi, pagerina regeneracines odos savybes, atstato mikrocirkuliaciją, stimuliuoja kolageno sintezę. Odos tampa skaisti ir  lygi.

Keratolitinės

(Salix alba )extraktas užtikrina paviršinių epidermio sluoksnių exfoliaciją.

Tradicinės balinančios medžiagos

 • Kojinė rūgštis-blokuoja fermentą tirozinazę, suriša metalo jonus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, kas duoda stabilų balinantį efektą, turi  negyvų ląstelių atsilupimo efektą.
 • Vitaminas C-lengvai patenka į gilesnius odos sluoksnius, blokuoja tirozinazę ir sutrikdo DOFA-chinono ir DOFA –chromo susidarymą.

Jauninantys

Užpatentuotas  anti-age kompleksas ir ingredientai ,kurie pasižymi sinergistiniu poveikiu užtikrina ryškų jauninantį efektą, šalina pilkšvos –stresinės  odos spalvos atsiradimo priežastis ir atnaujina giliuosius odos sluoksnius.

 • Repair complex CLR- tai biofermentų lizatas, išgautas biofragmentacijos metodu –užtikrina odos ląstelių DNA atsistatymą, paveikus išoriniams ir genetiniams senėjimo faktoriams.
 • Gliukolaktonas/polihidroksirūgštis(PHA)-stimuliuoja ląstelinio atsinaujinimo procesus, galingas antioksidacinis efektas, leidžiantis išlaikyti drėgmę odoje, sumažina raukšlių kiekį ir gylį .
 • Acetil gliukazamin -hialurono rūgšties monomeras patenka į giliuosius dermos sluoksnius, veikia drėkinančiai ir stangrinančiai ,stimuliuoja kolagenezę.
 • Extraktas (Ceratonia siliqua)-turtingas mono ir polisacharidais-užtikrina drėkinantį ir drėgmę ilgai išlaikantį efektą
 • Glutation tripeptidas veikia baltymų apykaitoje ir pasižymi jauninančiu, antioksidaciniu, drėkinančiu efektu.

Procedūrų kursas

Procedūras Histomer Lightening formula rekomenduojama atlikti kartą per savaitę-4-6 savaites. Lightening formula produktų, skirtų individualiam naudojimui, sustiprina efektą ir prailgina jo laiką. Atliekant balinančias procedūras, patartina naudoti UVA/UVB filtrus 50+.