Grožio terapijos centras

                         HISTOMER

Kamieninės ląstelės - kas tai?

KAS TAI?

Kas yra histomerinės ląstelės?
Histomerinės ląstelės - tai augalinės kilmės kamieninės ląstelės.

Kamieninės ląstelės – tai gemalinės ląstelės, sugebančios evoliucionuoti į bet kurį ląstelių tipą priklausomai nuo poreikio. Kamieninių ląstelių yra ir gyvūnų organizmuose, tačiau tik ankstyvosiose vystymosi stadijose. Augalų kamieninės ląstelės išlieka visą jų gyvavimo laiką.

IŠ KUR IŠGAUNAMOS KAMIENINĖS LĄSTELĖS?

Kuriuose augaluose galima rasti Histomerinių ląstelių?
Histomerinių ląstelių galima rasti visuose aukštesnės bei aukščiausios klasės augaluose.

Kurioje augalo dalyje gaminasi Histomerinės ląstelės?
Histomerinės ląstelės gaminasi meristemoje. Meristema – tai gemalinis audinys, iš kurio augalas auga. Histomerinės ląstelės atsiranda vos po apvaisinimo ir išlieka pumpuruose visą augalo amžių. Augalo augimas bei gyvenimo trukmė priklauso nuo meristemos.

Augalo meristema. Histomerinės ląstelės koncentruojasi pažymėtose vietose.

Aukštesnės kilmės augalo vaizdas per elektroninį mikroskopą. Meristemoje išsidėsčiusios histomerinės ląstelės.

KAIP JOS VEIKIA?

Kaip veikia histomerinės ląstelės?
Histomerinės ląstelės turi unikalų požymį: jos „išmoksta“ gaminti specifinius ingredientus, kurie padeda joms išlikti visą augalo gyvavimo amžių.

Histomerinėse ląstelėse esančių ingredientų dėka, augalai - skirtingai nei žmonės ir visi gyvūnai – išlaiko gemalinių audinių savybes bei sugeba ir toliau vystyti jas be sustojimo ar žmonėms bei gyvūnams būdingo senėjimo.

Aktyvūs ingredientai buvo atidžiai išanalizuoti HISTO-LAB laboratorijoje, Ženevoje. Cheminiu požiūriu, šie aktyvūs ingredientai priklauso Polikvinoidų klasei. (Struktūra pateikta žemiau)

 

Kokią funkciją atlieka ingredientai, esantys histomerinėse ląstelės?
Aktyvūs histomerinių ląstelių ingredientai apsaugo odą nuo blogą įtaką odai darančių veiksnių. ( Laisvųjų radikalų, senėjimo, uždegimo židinių susidarymo ir t.t.)

Kaip veikia histomerinės ląstelės?
Histomerinės ląstelės veikia per odoje esančias mitochondrijas.

Kas yra mitochondrija?
Mitochondrija– dvimembranis organoidas, randamas protistų, augalų, gyvūnų ir grybų ląstelėse. Jų funkcija yra absorbuoti deguonį bei gaminti energiją.

Kodėl mitochondrijos yra tokios svarbios?
Odos ląstelių gyvybingumas priklauso nuo to ar mitochondrijos aprūpina ląsteles pakankamu energijos kiekiu. Kuo mitochondrijos aktyvesnės, tuo sveikesnė, gyvybingesnė bei sugebanti apsiginti nuo išorinių veiksnių yra oda.