Grožio terapijos centras

                         HISTOMER

Ar galima atsikratyti celiulito?

 

Mūsų laikais celiulitas tapo vos ne didžiausia šiuolaikinės moters problema. Apie tai nuolat primena iš televizoriaus ekrano, grožio industrijos žurnalų puslapių, todėl netgi tos ponios bei panelės, kurios anksčiau nesijaudino dėl savo odos, pradeda su nerimu ieškoti „apelsino žievelės“ požymių.

Estetinis defektas?

Ar galima atsikratyti celiulito ir kokiais būdais? Pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra celiulitas, kokia jo prigimtis. Tai yra „amžinė su estrogenais susijusi poodinių riebalinių ląstelių patologija, kuri pasireiškia limfostaze, venine staze, tam tikrų zonų fibroze. Nors tai yra grynai estetinė, o ne sveikatos problema, gali kelti diskomfortą ir bloginti gyvenimo kokybę. Defektas gali kelti gana didelį psichologinį diskomfortą, neretai netgi depresiją, nervų priepuolius ir pasibjaurėjimą savo kūnu.

Apie celiulitą ir kaip jo atsikratyti prirašyta tiek daug, kad susidaro įspūdis, jog tai medicininė problema. Skirtingai nei antsvoris, celiulitas yra estetinis defektas. Dauguma specialistų linkę manyti, kad pradinė celiulito stadija moterims yra fiziologinė norma.

Celiulitas ne visada susijęs su antsvoriu. Jis pastebimas ir visai lieknutėms merginoms.

Celiulitą provokuoja daug priežasčių. Tai gali būti hormonų disbalansas, įgimtas polinkis, netinkama mityba, nejudrus gyvenimo būdas. Taigi problemą reikia spręsti kompleksiškai.

Veiksmus galima padalyti į dvi svarbiausias dalis: darbą namuose (mitybos suderinimas, fizinis aktyvumas, speciali kūno priežiūra) ir profesionalias procedūras.

Kova su celiulitu namuose

Nors ir kaip norisi gyventi įprastai, užkandžiaujant mėsainius ir mėgaujantis vaniliniais pyragaičiais, pirmiausia reikia koreguoti mitybą. Be to kova su celiulitu bus neefektyvi.

Celiulitą provokuoja augalinio maisto trūkumas, „greitas“ maistas. Norint normalizuoti metabolizmo procesus, racione reikia ženkliai padidinti daržovių ir baltyminių produktų kiekį. Būtų idealu, jei kiekvieno valgymo metu 35 proc. davinio sudarytų būtent augalinis maistas, 35 proc. – baltyminis (augalinis ar gyvūninis), 30 proc. – lėtai skylantys angliavandeniai.

Kad organizme neužsilaikytų skysčiai, svarbu per dieną išgerti ne mažiau kaip 8 stiklines vandens. Tiesa, tam turi būti sveiki inkstai. Gerti rekomenduojama negazuotą mineralinį vandenį, žolelių arba žaliąją arbatą. Kava, juodoji arbata ir sultys paketuose, alkoholis – gėrimai, kurie skatina skysčių organizme užsilaikymą.

Fizinis aktyvumas – dar viena kovos su celiulitu sąlyga. Geriau, kai vienu metu derinamos kelios sporto rūšys. Pvz., sportuojant 2-3 kartus per savaitę, 1-2 kartus naudinga skirti aerobikai arba elipsiniams treniruokliams, o kitas treniruotes – vandens sportui. Plaukimas padės ne tik kovoti su estetiniais defektais, bet ir palankiai veiks, stiprins bei tonizuos kraujagysles: celiuliutą dažnai lydi varikozinis venų išsiplėtimas.

Anticeliulitinės kūno priežiūros priemonės yra būtinos norint išlaikyti pasiektą rezultatą ir profesionalioms procedūroms intensyvinti.

Reklamuojama tiek daug anticeliulitinių priemonių, kad išsirinkti būna sunku. Yra kelios šių priemonių rūšys:

  • skirtos mikrocirkuliacijai gerinti (mitilnikotinato, kofeino, guaranos poveikis);
  • gerinančios odos tekstūrą (dumblių ekstraktas, aktyviai drėkinančios priemonės);
  • vietiškai veikiančios poodines riebalų ląsteles (aktyvios sojų sudėtinės dalys, kryptingai veikiantys peptidai).

Tačiau norint sulaukti rezultato, apsiriboti brangiu anticeliulitiniu kremu negalima. Profesionalioji kosmetologija gali pasiūlyti įvairių celiulito korekcijos metodų.

Anticeliulitinis masažas

Tai sėkmingas celiulito korekcijos metodas ir jo tolesnio vystymosi profilaktika. Limfodrenažinis masažas atliekamas atsižvelgiant į celiulito formavimosi priežastis (sutrikęs balansas tarp riebalinių ląstelių riebalų kaupimo ir jų skaidymo, mikrocirkuliacijos sutrikimas).

Pirmojoje menstruacinio ciklo pusėje rekomenduojamas aktyvus lipolitinis masažas (2-3 kartus per savaitę), o antroje ciklo pusėje – limfodredažinis, kuris gali būti atliekamas tiek rankomis, tiek ir aparatais. Klasikiniam anticeliulitiam masažui naudojamos aktyvios masažo priemonės (guaranos, kofeino, tamsiojo šokolado ekstraktai).

Procedūrą gali užbaigti modeliuojamoji kaukė iš dumblių miltelių ar žalios kavos pupelių esktrakto kaukė.

Masažo meistrai mano, kad klasikinis anticeliulitinis masažas – pakankama procedūra, ją papildyti įvyniojimais reikštų ją gadinti. Iš dalies reikia sutikti su tvirtinimu, kad talentingo masažuotojo rankose ir kremas stebuklus daro, tačiau kartu negalima neįvertinti šiuolaikinės kosmetologijos pramonės ir jos inovatyvių produktų su aktyviomis kryptingo poveikio sudėtinėmis dalimis.

„Kova“ neturi nutrūkti

Pasaulinėje sąmokslo teorijoje yra sąvoka „priešo įvaizdis“: kai pavojus dar ne visai aiškus, tačiau visos valstybės jėgos jau metamos kovai su tuo pavojumi. Visų tautybių ir amžiaus moterims celiulitas dažnai įgyja priešo įvaizdį. Ne visada sėkminga kova tik stiprina ryžtą nugalėti. Sudarant aktyvių veiksmų planą, reikėtų atminti auksinę taisyklę: nei vienas, net pats pažangiausias metodas neduos patikimo rezultato, jeigu tai bus monoterapija. Veiksmų plane turėtų būti:

  • racionali mityba ir mitybos režimas;
  • fizinis aktyvumas;
  • nustatyti menstruacinio ciklo dieną, pagal kurią parinkti profesionalios priežiūros procedūras: pirmąsias 15 dienų – lipolitinai, modeliuojamieji masažai plius įvyniojimai su aktyviomis anticeliulitinėmis priemonėmis; antroji ciklo dalis – limfodrenažinis masažas ir įvyniojimai mikrocirkuliacijai gerinti, palankiai veikiantys venas;
  • padedant kosmetologui parinkti kūno priežiūros priemonių liniją, kuri namuose padėtų įtvirtinti ir suintensyvinti procedūrų rezultatą;

Motyvuoti turi ne tik estetinė problema ,bet ir rizika vyresniame amžiuje turėti „sunkių kojų „sindromą, kai sutrinka veninė kraujotaka, susidaro venų varikozė ar dėl nepakankamos kraujotakos atsiranda trofinės opos. 

Celiulitas (edeminė fibrosklerotinė panikuliopatija) - tai procesas, kuriam būdingi audinių ir smulkiųjų kraujo indų pokyčiai, turintys dėsningą vystymosi eigą.

1 stadija - nėra aiškių odos paviršiaus pokyčių, nors galima apčiuopti pastozinius plotus. Kartais jaučiamas trumpalaikis sunkumas kojose, patinimas čiurnos srityje. Taip yra, nes kapiliarų sienelės praranda tonusą, adipozitai (riebalų ląstelės) atitolsta vienas nuo kito, sutrinka limfos apykaita.

 
2 stadija - atsiranda tipiška „apelsino žievės“ odos išvaizda, padidėja audinių pastoziškumas, atsiranda žemesnės temperatūros plotai, pradeda nykti kolageno skaidulos, vystytis kapiliarų sienelių pokyčiai, išryškėti odoje paviršinių kapiliarų tinklas.
3 stadija - nelygus audinys ne tik lengvai apčiuopiamas, bet darosi pastebimas per rūbus, nes adipocitai pradeda grupuotis į didesnes sankaupas, sudaro „mikromazgus“, kuriuos supa jungiamojo audinio skaidulos. Žemesnės temperatūros plotai ir jų skaičius didėja, tai rodo mikrocirkuliacijos blogėjimą, limfos stazę.  
4 stadija - atsiranda „čiužinio“ pavidalo odos iškilimai, priežastis- jungiamojo audinio pluoštų sklerozė. Susiformuoja didelės riebalinio audinio pokyčių zonos, “makromazgai“. Stebimas skysčių susikaupimas, edema su išsiplėtusiomis kraujagyslėmis. Čiuopiant ,jaučiamas skausmas. Ši būklė beveik negrįžtama, įvairios priemonės gali suteikti laikiną pagerėjimą, bet negydant gali sutrikti kraujotaka, pereiti į sunkiai pagydomas patologines būkles - išsiplėtusias kojų venas, dramblialigę, trofines opas.

Pažvelk į save veidrodyje, nušypsok ir prisimink, kad tobulumui ribų nėra! Patraukli kova pavadinimu „nugalėk celiulitą“ neturi nutrūkti, pasibaigus maudymosi sezonui.